קישור לכתבה

בריאות וסיעוד

אם תקלעו אתם או בני משפחתכם למצוקה בריאותית, מוטב שתצטיידו בביטוח בריאות מתאים מבעוד מועד כך ששיקולים כלכליים לא ימנעו מכם את טיפול הרפואי המתקדם והאחראי ביותר.

ישנו מגוון רחב של ביטוחי בריאות  וסיעוד. אנחנו ב'הון ביט' מציעים לכם הרכבה של  ביטוח בריאות מודולרי המתאים לצורכיכם בעלות נסבלת ובכיסוי אופטימלי. בנוסף נוכל לסייע בפתרונות ייחודיים ויצירתיים להורדת עלויות.

 

ביטוחי בריאות

ישנם מרכיבים שונים בביטוח הבריאות אותם יש לקחת בחשבון:
- כיסוי לתרופות שאינן מצויות בסל הבריאות.
לא מעט תרופות נפוצות ולעתים מצילות חיים נותרו מחוץ לסל הבריאות. הן אינן נתמכות בתכניות הביטוח המשלים של קופות החולים. בכדי למנוע את האפשרות שלא תוכלו לעמוד בעלויות הגבוהות של טיפול תרופתי במקרה הצורך, יש לוודא שקיים כיסוי לתרופות שאינן בסל.
- השתלות
עלויות מציאת התורם, הניתוח, ההטסה במקרה הצורך, האשפוז והמומחים עצמם הופכות השתלת איברים לטיפול יקר מאוד ומוערך בסכום המגיע למיליון דולר. הטיפול, ברוב המקרים, הינו טיפול מציל חיים. ביטוח אחראי יכסה את העלויות הללו ללא תקרה ואף יאפשר הטסת מלווה וגמלה בחודשי ההחלמה.
- ניתוחים פרטיים
כשאתם או בני משפחתכם נדרשים לעבור ניתוח אתם רוצים להיות בטוחים שבחרתם במנתחים המתאימים ביותר בארץ או בעולם, וזאת לאחר שקיבלתם חוות דעת שנייה ואפילו שלישית ממומחים שונים. עלויות הניתוח הפרטי- הייעוץ, בית החולים , האשפוז והרופא המרדים  מכוסים על ידי הביטוח הפרטי. זאת מאחר ובמקרים רבים ישנה חפיפה בין הביטוח המשלים לביטוח הפרטי. חברות הביטוח מפצות את הלקוח בפיצוי כספי עד סכום של 50% מעלות הניתוח. בנוסף, נותן הכיסוי אפשרות לניתוחים בחו"ל. ללא ביטוח מתאים נאלצים רוב המנותחים להתפשר בפרמטרים שונים גם אם הם מכוסים בביטוח המשלים של קופות החולים.
- טיפולים מחליפי ניתוח
בעקבות ההתפתחות הטכנולוגית בעולם המערבי בשנים האחרונות התפתחה בעולם הרפואה סדרה גדולה של טיפולים מחליפי ניתוח. לדוגמא טיפול בגלי חום להסרת מיומות ברחם , ניתוחי גב המבוצעים על ידי רופא ורובוט בעת ובעונה אחת, ועוד רבים. טכנולוגיות מדהימות שכאלו מיושמות היום בבתי חולים בישראל. טיפולים אלו אינם מכוסים על ידי קופות החולים והמשלימים למיניהם, ויותר מכדאי לדאוג לכיסוי מתאים .

 

פוליסה למקרה גילוי מחלה קשה
גילוי מחלה קשה בקרב בני משפחה עלולה להותיר אותנו חסרי אונים אם אין לנו מקורות כספיים מתאימים, וגם במקרה שיש לנו מקורות כספיים נוספים. פוליסות ביטוח המחלות הקשות של 'הון ביט' מספקות עבור הלקוח את הפתרון הכלכלי ההולם על ידי פיצוי כספי גדול למקרה של גילוי אחת מתוך עשרים וארבע המחלות הנפוצות (כמו מחלות לב, סרטן ועוד). התגמול הכספי משולם למבוטח ברגע גילוי המחלה. תגמול זה פטור ממס לחלוטין ומאפשר לחולה להבריא ללא לחץ כלכלי ונפשי כאחד.
- שחרור מפרמיה במקרה של אבדן כושר עבודה
ביטוח שקול ואחראי יכסה אתכם גם במידה ואיבדתם את כושר העבודה ואין באפשרותכם להמשיך ולהחזיק את ביטוח הבריאות שלכם. במקרה של אובדן כושר עבודה תשוחררו מתשלום הפרמיה אך תמשיכו ליהנות מכיסוי הביטוח.

- ביקור רופא וייעוץ

ביטוח בריאות טוב הוא כזה שיאפשר לכם להזמין ביקור רופא או להתייעץ עם מומחים לחוות דעת שניה בעלות השתתפות עצמית נמוכה ביותר.

 

סיעוד
חולה סיעודי הוא כזה המתקשה בביצוע פעולות יומיומיות ונזקק לתמיכה. רבים מהחולים הסיעודיים הנם קשישים (32% מעל גיל 80) הנמצאים בגיל בו לא יוכלו לדאוג לצורכיהם הבסיסיים מבלי להיות לנטל על בני משפחתם. למרות תמיכת המדינה או קופות החולים במקרים מסוימים, ההשתתפות העצמית הנגבית מהחולה או באי כוחו היא גבוהה והשירותים המכוסים על ידם לא תמיד מספיקים. ביטוח סיעוד יבטיח לכם טיפול נאות ברמה גבוהה במקרה של הזדקקות סיעודית וישחרר אתכם מתלות בקרובים.
קיימות חמש הגדרות לחוסר תפקוד ADL:

  • חוסר יכולת לאכול לבד
  • חוסר יכולת להתנועע
  • שליטה על סוגרים
  • תשישות נפשית (אלצהיימר)

בחברות הביטוח בפוליסות הסיעודיות מספיקים שני מאפייני ADL כדי להיות מוכר, או תשישות נפשית בלבד.
'הון ביט' מציעה ללקוחותיה ביטוחי סיעוד המותאמים לצורכיהם תוך בדיקת הכיסוי של קופת החולים ותוך התחשבות במרכיבי הפנסיה. כדאי לדעת שהמדינה מתכוונת לשפר במידה ניכרת את הכיסוי הסיעודי הניתן על ידי הביטוח הלאומי. לדעתנו, מן ההכרח שהמבוטח להתייעץ בנושא על מנת שלא יהיה חוסר בכיסוי בעת מצב סיעודי.